Blog bytowiacy.com jest moją odskocznią od działalności komercyjnej. Przy pomocy prostych portretów i kilku zdań przedstawiam na nim historie mieszkańców mojego miasta. Możecie wesprzeć tą inicjatywę za pośrednictwem serwisu finansowania społecznościowego Patronite.

Patronite.pl to miejsce łączące twórców z osobami, które chcą ich realnie wesprzeć, nie tylko poklepaniem po plecach, ale także finansowo. Elementem wyróżniającym Patronite spośród innych serwisów tego typu  jest nastawienie na regularne, comiesięczne wpłaty w celu zagwarantowania stałego finansowania. Dzięki temu Autorzy zyskują możliwość rozwoju, a Patroni – bezcenną świadomość realnego wspierania twórcy, a także dostęp do bonusów przez niego przygotowanych.


Finansowanie społecznościowe
Wiem, że  finansowanie społecznościowe jest różnie odbierane. Zresztą jak wszystko :) Są osoby, które uważają to za zwykłe wyciąganie ręki po pieniądze albo nazywają współczesnym żebractwem. Czytając komentarze internetowe widać, że niektórzy wręcz gardzą twórcami częściowo opierającymi swoją działalność o taki model finansowania. Ich przeciwieństwem są osoby myślące – Kurczę, facet robi dobrą robotę. Czemu nie dać 10 zł miesięcznie na jej kontynuowanie. Nasz budżet domowy tego nie odczuje, a pomożemy w tworzeniu ciekawego projektu. Do takich ludzi skierowana jest idea Patronite. Wpłaty są dobrowolne. Nie pochodzą ze środków Unii Europejskiej, ani dotacji państwowych. Finansowanie społecznościowe daje możliwość decydowania o celu, wysokości i okresie wsparcia.


Bytowiacy.com

Stworzenie bloga Bytowiacy.com dało mi wiele radości, a co najważniejsze spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez czytelników. Po założeniu rodziny musiałem skupić się wyłącznie na zleceniach komercyjnych. Zabrakło niestety czasu na regularne prowadzenie Bytowiaków. Powoli staram się jednak przywracać bloga do życia.

Jeśli podoba się Tobie to, co robię, rozważ proszę wsparcie mojej działalności. Zachęcam do odwiedzenia mojego profilu na Patronite.
Możesz wpłacać tam miesięcznie kwoty w wysokości 5 zł, 10 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł i 300 zł. Być może teraz nie wszystko jest dla Ciebie jasne, ale po przeczytaniu informacji umieszczonych w profilu, na pewno zrozumiesz o co chodzi.


Przygotowałem krótką ściągawkę, która pomoże Ci zrozumieć, o co chodzi w Patronite. Jest to stosunkowo nowa inicjatywa, możliwe, że jeszcze o niej nie słyszeć. Klikając w poszczególne hasła, zostaniesz przeniesiony na strony, na których wszystko jest ładnie wyjaśnione.

Jak to działa?
Kto to jest Patron i w jaki sposób pomaga Twórcy?
Najczęściej zadawane pytania.