Cześć. Nazywam się Adam Jutrzenka. Od urodzenia mieszkam w Bytowie. Uczyłem się w Szkole Podstawowej nr 5 i „ogólniaku”, który ukończyłem w 2002 roku. Pracowałem krótko w dwóch urzędach, później kilka lat jako kierowca i magazynier w hurtowni spożywczej. W maju 2010 roku otrzymałem z Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie dotację na założenie firmy. Od tamtej pory zawodowo robię zdjęcia. Moje portfolio możecie obejrzeć pod adresem adamjutrzenka.pl. Jestem szczęśliwym mężem i tatą półtorarocznego szkraba. Miłość mojego życia spotkałem podczas sesji fotograficznej :)

W 2008 roku wędrowałem z aparatem po Zakopanem i okolicach. Odwiedzałem lokalnych artystów i rzemieślników, zapuszczałem się w miejsca, które turystów zupełnie nie interesują. Poznałem dzięki temu kilkunastu wspaniałych ludzi, zrobiłem im sporo fajnych zdjęć. W latach 2012-2015 jeździłem po Polsce i fotografowałem obiekty handlowe wyposażone przez firmę Wireland z Bytowa. Odwiedziłem m.in. Szczecin, Poznań, Warszawę, Częstochowę, Kraków, Bytom, Dąbrowę Górniczą, Rabkę, Czarny Dunajec. Wszędzie byłem bardzo mile przyjmowany. Jeśli czas i okoliczności na to pozwalały, zamieniałem kilka słów z personelem sklepów.

Z tych dwóch okresów pochodzą jedne z moich najlepszych fotograficznych wspomnień. Po części dzięki tym podróżom rozbudziła się we mnie chęć poznawania, portretowania i przedstawiania historii ludzi. M.in. dlatego w 2015 roku założyłem bloga Bytowiacy.pl.

bytowiacy-adam-3